طراحی گرافیک، طراحی سایت و خدمات چاپ
راهنمایی جامع برای طراحی خوب برنامه

راهنمایی جامع برای طراحی خوب برنامه

  • دسته بندی : عمومی
  • تاریخ انتشار : 3سپتامبر 2020

در سال ۲۰۲۰‌، تقریباً پنج میلیارد کاربر تلفن همراه در سراسر جهان وجود دارد. بنابراین جای تعجب نیست که هم شرکت‌های تاسیس شده و هم مشاغل نوپا برنامه خود را بسازند. تصور کنید که فقط برای نفوذ به بخشی از بازار چه کاری می‌تواند برای تجارت شما انجام دهد. مطمئناً‌، پتانسیل بسیار زیادی وجود دارد. با این حال‌، رقابت بسیار زیادی وجود دارد زیرا برنامه‌های جدید هر روز ظاهر می‌شوند. با گفتن اینها‌، ساخت یک برنامه استاندارد باعث کاهش آن نمی‌شود. بنابراین چگونه می‌توانید یک برنامه خوب طراحی کنید؟

 

این پست در درجه اول برای افراد غیر طراح مانند بازاریابان و صاحبان مشاغل ایجاد شده است. اگر شما هم یکی از آنها هستید‌، از شما می‌خواهیم که تا آخر این مقاله را بخوانید. درک ایده ای که باعث ایجاد یک طراحی برنامه خوب می‌شود همیشه یک ایده عالی است. با این کار‌، شما می‌دانید که چگونه بهترین ویژگی‌های آن را تا زمانی که در بازار موجود است برجسته کنید‌. در عین حال می‌توانید ایده‌هایی برای پیشرفت ارائه دهید.

 

برنامه را تمیز و ساده نگه دارید

ساده نگه داشتن برنامه شما احتمالاً یک قانون اساسی در هنگام طراحی برنامه است. همانقدر که می‌خواهید خلاقیت خود را به نمایش بگذارید‌، فضای کمی برای این کار وجود دارد. می‌بینید که رفتار آنلاین ما بسته به دستگاهی که استفاده می‌کنیم تغییر می‌کند. فعالیتهای تلفن همراه شما هنگام استفاده از دسک تاپ یا لپ تاپ بسیار متفاوت تر است.

 

این بدان معناست که شما نمی‌توانید مستقیماً تمام عناصر طراحی را که در وب سایت خود استفاده می‌کنید به برنامه خود منتقل کنید. به یاد داشته باشید‌، اکنون صفحه‌های کوچکتری برای پر کردن دارید. همه چیز باید منظم باشد و نگاه به آن آسان باشد. در غیر این صورت‌، افراد برنامه شما را حذف می‌کنند.

 

طراحی خوب برنامه

اما مواظب باشید‌، ایجاد یک طرح ساده به همان سادگی که فکر می‌کردید نیست. بنابراین‌، گاهی شما به یک متخصص نیاز دارید تا به شما کمک کند.

 

طرح رنگ و کنتراست

وقتی در حال ایجاد برنامه برای یک برند موجود هستید‌، باید از همان طرح رنگی پیروی کنید. بازاریابان می‌فهمند که این برای شناختن برند ضروری است. اما شما هم باید محتاط باشید. طرح رنگی شما ممکن است در صفحه‌های کوچکتر به خوبی کار نکند و طراح شما باید سبک را بیشتر اصلاح کند. به جای استفاده از رنگ مارک خود برای کل صفحه‌، آنها می‌توانند از آن فقط برای بخشی از برنامه مانند دکمه‌ها یا هدرها استفاده کنند.

 

کنتراست در طراحی خوب برنامه نیز مهم است زیرا شما می‌خواهید کاربرانتان متون مانند توضیحات محصول و حتی قیمت‌ها را به راحتی بخوانند.

 

سازگاری طراحی برنامه

طراحی عالی برنامه برای سازگاری بصری‌، عملکردی و خارجی بسیار با ارزش است. بگذارید برای ارزشگذاری بیشتر‌، هر یک را مختصر توضیح دهیم.

 

سازگاری بصری

وقتی از سازگاری بصری صحبت می‌کنیم‌، شما برنامه خود را در طول یک موضوع واحد طراحی خواهید کرد. به عنوان مثال‌، تیم شما تصمیم گرفته است از تصاویر ۲ بعدی استفاده کند. مطمئن شوید که برای همه صفحات برنامه شما یکسان است و به حالت سه بعدی نروید. اگر از گوشه‌های گرد برای دکمه‌های تماس برای عمل خود استفاده می‌کنید‌، پس این کار را برای همه موارد انجام دهید. سازگاری طراحی شامل اندازه‌ها و فونت‌ها نیز می‌باشد.

 

سازگاری عملکردی

از طرف دیگر‌، سازگاری عملکردی به این معنی است که تمام مکانیزم‌های برنامه باید حتی اگر به صفحات بعدی بروید‌، به همان شیوه کار کنند یا پاسخ دهند. کاربران شما نیازی به چگونگی پیمایش در یک صفحه خاص ندارند زیرا اساساً این صفحه در کل یکسان است. به بیان ساده‌، شما می‌توانید پیش بینی کنید که در مرحله بعد چه کاری انجام دهید. این خصوصاً در صورت معرفی ویژگی یا صفحه جدیدی مفید است.

 

سازگاری خارجی

و سرانجام‌، سازگاری خارجی برای طراحی خوب برنامه نیز نقشی اساسی دارد. این بدان معنی است که طراحی شما برای سایر محصولات مانند وب سایت شما منسجم است.

 

تصاویر جذاب را اضافه کنید

مگر اینکه در حال ساخت برنامه ای باشید که نیاز به مطالعه داشته باشد‌، باید متن‌ها را به طراحی خود محدود کنید. اگر می‌خواهید کاربران خود را برای پیمایش بیشتر ترغیب کنید‌، راه حل اضافه کردن تصاویر مناسب از جمله نمادها و تصاویر واقعی است.

 

به دستورالعمل‌ها پایبند باشید

حتی اگر ایده منحصر به فردی برای یک برنامه دارید‌، مطمئن شوید که طراحی کلی از دستورالعمل‌های تنظیم شده توسط فروشگاه‌های فروشگاه تبعیت می‌کند. به این ترتیب می‌توانید برنامه خود را وارد فروشگاه‌ها کرده و تعداد بارگیری‌ها را افزایش دهید.

اگر حتماً می‌دانید‌، Google Play Store و Apple’s App Store همه موارد را مرور می‌کنند. یک طراح آماتور ممکن است از این استانداردها آگاهی نداشته باشد زیرا هنگام طراحی یک برنامه تمایل به خلاقیت بیش از حد دارند. طراحان متخصص با سالها تجربه زیر کمربند خود بهتر می‌دانند. آنها حتی به جدیدترین گرایش‌های برنامه مجهز شده اند تا بتوانند هنگام طراحی شما از آن استفاده کنند. کار با آنها بهترین گزینه شماست.

 

سخن نهایی

برای اجرای یک طراحی برنامه خوب‌، باید درک درستی از هدف آن داشته باشید. بازاریابان این اطلاعات را در دست دارند. و اگر آنها برای ارائه تحقیقات بازار از نزدیک با طراحان برنامه همکاری کنند‌، به آنها کمک می‌کند. به این ترتیب‌، تیم می‌تواند طرحی را ایجاد کند که برای مخاطبان خاص شما بهترین عملکرد را داشته باشد.

 

منبع: penji

مژگان متاعی

درباره مژگان متاعی

دانشجوی رشته شیمی کاربردی، علاقمند به ورزش و کار با سیستم و اینترنت.

نمایش مقالات این نویسنده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه