طراحی گرافیک، طراحی سایت و خدمات چاپ
فعالیتهایی که میتوانند مهارتهای ارتباطی ایجاد کنند

فعالیتهایی که میتوانند مهارتهای ارتباطی ایجاد کنند

در یک تجارت کوچک، مهارتهای ارتباطی کارکنان تأثیر مستقیمی بر روی انگیزه و دستیابی به اهداف گروه دارد. صاحبان مشاغل کوچک و مدیران میتوانند فعالیتهای مختلفی را در ساعات کار انجام دهند که میتواند مهارتهای ارتباطی را هم در داخل و هم در خارج تقویت کند. با وجود فعالیتهای مختلف مهارتهای ارتباطی، مدیران میتوانند فعالیتهایی را انتخاب كنند كه متناسب با فرهنگ شركت و كاركنان تجارت باشد. این فعالیتها میتواند کارکنان را به فعالیت و افزایش ارتباطات سر کار تشویق کند بدون اینکه باعث ناراحتی آنها شود.

 

مطالب مرتبط

مهارت‌های اساسی مدیریت که هر مدیری به آنها نیاز دارد

مهارت‌های بین فردی چیست و چگونه آنها را در رزومه خود بگنجانیم؟

راه‌های بهبود مهارت‌های ارتباطی در محل کار

 

کوتاه و ساده

مدیران میتوانند چندین فعالیت کوتاه را به عنوان یخ شکن یا روشی برای جلب توجه و تمرکز کارکنان ضمن ایجاد مهارتهای ارتباطی ، به جلسات کارمندان معرفی کنند. این فعالیتها میتواند شامل بازی تلفنی کودک باشد که در آن یک شخص عبارتی را در گوش دیگری زمزمه میکند و از اطراف میز عبور میکند تا ببیند آیا این عبارت در انتها سالم است. از این مورد برای برقراری ارتباط بخشی از اطلاعات مهم جلسه استفاده کنید و سپس در مورد میزان جزییات سفر صحبت کنید. یک بازی سریع دیگر گفتن یک کلمه است و از کارمندان میخواهید ۱۰ کلمه اول را که فکر میکنند بنویسند. سپس از آنها بخواهید كه كلمات خود را با واژههایی كه دیگران بیان كرده اند مقایسه كنند. این فعالیت میتواند منجر به بحث در مورد چگونگی ارتباط افراد مختلف توسط افراد مختلف شود و درک تفاوتها میتواند مهم باشد.

 

ارتباطات الکترونیکی

مدیران میتوانند کارمندان را با استفاده از تلفن واقعی و ارسال پیامهای متنی، تنوع بازی تلفن را انجام دهند. یک پیام مهم تجاری را به گفتار متنی ترجمه کنید. آن را برای کسی ارسال کنید و از او بخواهید ترجمه آن را برای شخص دیگری ارسال کند. پیام باید تا جایی ادامه یابد که به هرکسی که آن را شروع کرده است بازگردد. فعالیت دیگر این است که یک تیم راهنمایی کند تا چگونه چیزی را بسازد و آن را روی پیام صوتی یکی از اعضای تیم دیگر بگذارد. این تیم باید سعی کند هرچه مورد است (یک قو اریگامی، یک مجسمه گیره کاغذی یا یک کلوچه تزئین شده با مایه کیک) را فقط با استفاده از دستورالعمل‌های باقی مانده در پیام تهیه کند. پس از آن، دو تیم میتوانند در مورد وضوح مسیرها صحبت کنند.

ایجاد مهارتهای ارتباطی میتواند نیروی کار خلاق و کارآمدتری ایجاد کند.

 

جلسات رسمی آموزش

مشاغل میتوانند جلسه‌های آموزش نیم روزه یا تمام روز مهارتهای ارتباطی را برگزار کنند. فعالیت‌های پانتومیم میتواند به کشف ارتباطات غیرکلامی کمک کند مانند فعالیتی مانند “آینه‌ها” که در آن همه مقابل یک شریک قرار می‌گیرند و سعی میکنند حرکات شخص دیگر را دقیقاً نشان دهند. فعالیت دیگر شامل دادن یک کلمه به هر یک از سه نفر و گفتن آنها تنها کلمه‌ای است که مجاز به استفاده از آن در طول فعالیت است. سپس آنها باید تلاش کنند تا به هدفی برسند که شامل برقراری ارتباط با دو نفر دیگر باشد. آنها برای برقراری ارتباط باید از میزان صدا، حجم و لحن صدا استفاده کنند.

 

فعالیتهای چالش خارج از سایت

خارج از محل کار یک روز برای شرکت در یک فعالیت چالش برانگیز میتواند مهارتهای ارتباطی قوی در کنار کار تیمی و اعتماد را ایجاد کند. مشاغل میتوانند کارمندان را به یک سایت طناب نوردی یا دوره مانع که در جلسات آموزش تجارت تخصص دارد، ببرند. روش دیگر، یک تجارت میتواند مسابقه‌ای شبیه شکار گنج ایجاد کند و کارمندان را به تیم تقسیم کند. مختصات gps مختلفی به هر تیم شبیه Geocaching اختصاص داده شده است. با این حال، برخی از سرنخها تنها میتواند در مذاکره با تیمهای دیگر و به اشتراک گذاشتن برخی اطلاعات باشد.

 

منبع: smallbusiness

مژگان متاعی

درباره مژگان متاعی

دانشجوی رشته شیمی کاربردی، علاقمند به ورزش و کار با سیستم و اینترنت.

نمایش مقالات این نویسنده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه