طراحی گرافیک، طراحی سایت و خدمات چاپ
مدیریت پروژه در پویایی تیم چه تاثیری دارد؟

مدیریت پروژه در پویایی تیم چه تاثیری دارد؟

  • دسته بندی : مدیریت
  • تاریخ انتشار : 3سپتامبر 2020

پویایی خوب تیم با یک مدیریت پروژه موثر آغاز‌‌ می‌شود. این شما هستید که به عنوان مالک و رهبر شرکت خود‌‌ می‌توانید ماهیت تیم خود را از طریق کارکنان هوشمند‌‌، راهنمایی مثبت و حل منصفانه اختلافات تعریف کنید. از طرف دیگر‌‌، یک مدیر ضعیف‌‌، توانایی کل تیم را برای عملکرد محدود‌‌ می‌کند.

 

مطالب مرتبط

آینده‌ی « فناوری مدیریت پروژه » چیست؟

بهترین محیط کار برای رهبران تیم‌ها کدام‌اند؟

ایده‌هایی برای تیم سازی هر چه بهتر کارمندان

 

ارتباطات

ارتباطات برای یک پروژه موفق بسیار حیاتی است. سرپرست پروژه باید اطمینان حاصل کند که تیم وظیفه خود را درک‌‌ می‌کند‌‌، راهنمایی‌‌ها و مشاوره‌‌های واضحی را ارائه‌‌ می‌دهد و تیم باید احساس راحتی کند که مشکلات و پرسش‌‌ها را از یکدیگر و مدیر انجام‌‌ می‌دهد. مدیران پروژه که خطوط ارتباطی را باز نگه‌‌ می‌دارند‌‌، تیم انعطاف پذیری ایجاد‌‌ می‌کنند که سریع و دقیق در برابر چالش‌‌ها واکنش نشان‌‌ می‌دهد. مدیران ناکارآمد پروژه‌‌، مانند کسانی که جهت‌‌های نامشخص و بازخورد سازنده کمی ارائه‌‌ می‌دهند‌‌، جو کندی را ایجاد‌‌ می‌کنند که مانع عملکرد دقیق‌‌ می‌شود.

 

انگیزه

کارگران باانگیزه از مشارکت دادن هیجان زده هستند. کارگران بی انگیزه‌‌، در بهترین حالت‌‌، به اندازه کافی برای جلوگیری از انتقاد کار‌‌ می‌کنند. در بدترین حالت‌‌، نگرش سستی آنها منجر به کار با کیفیت پایین‌‌ می‌شود و موفقیت پروژه را به خطر‌‌ می‌اندازد. از انگیزه‌‌ها برای انگیزه دادن به تیم خود برای همکاری خوب استفاده کنید. به عنوان مثال‌‌، اعلام کنید که اتمام موفقیت آمیز پروژه قبل از موعد مقرر منجر به دریافت پاداش برای همه خواهد شد. چنین انگیزه‌‌هایی اعضای تیم را به حمایت از یکدیگر ترغیب‌‌ می‌کند.

 

نوآوری

نوآوری‌‌ می‌تواند یک پدیده نوظهور گروهی باشد‌‌، به این معنی که ناشی از پویایی ارتباطی کل تیم است‌‌، نه فقط از یک فرد نادر با استعداد درخشان‌‌، طبق کتاب “جهت‌‌های جدید در ارتباط گروهی”‌‌، نوشته لارنس آر فری. به عنوان مثال‌‌، اگر فضایی که ایجاد‌‌ می‌کنید به خلاقیت پاداش‌‌ می‌دهد و از انتقاد منفی جلوگیری‌‌ می‌کند‌‌، اعضای تیم احساس راحتی‌‌ می‌کنند. وقتی مشکلات دشواری بوجود‌‌ می‌آیند‌‌، یک فضای حمایتی‌‌ می‌تواند تفکر خارج از جعبه را ایجاد کند که منجر به راه حل‌‌های جدید‌‌ می‌شود. کلید ایجاد یک فضای نوآورانه اطمینان از مثبت و پشتیبانی ماندن تیم‌‌، جلوگیری از اظهارنظرهای منفی و بدبینی است که خلاقیت را خفه‌‌ می‌کند.

 

بهره وری

پویایی تیم موثر به هر شرکت کننده این امکان را‌‌ می‌دهد تا در بهترین ظرفیت خود به شرکت خدمت کند. مهارت‌‌های مختلف اعضای تیم مکمل یکدیگر هستند و منجر به کار سریع و کارآمد‌‌ می‌شوند. پویایی نامناسب تیم‌‌، مانند مواردی که باعث بروز رفتارهای فریبنده‌‌ می‌شود‌‌، مردم را محاصره‌‌ می‌کند‌‌، همکاری را مهار‌‌ می‌کند و توانایی کل تیم را برای انجام کار محدود‌‌ می‌کند.

 

منبع: smallbusiness

مژگان متاعی

درباره مژگان متاعی

دانشجوی رشته شیمی کاربردی، علاقمند به ورزش و کار با سیستم و اینترنت.

نمایش مقالات این نویسنده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه