طراحی گرافیک، طراحی سایت و خدمات چاپ

چگونه غیرممکن را ممکن کنیم: اصول اساسی رهبری

هواپیمای شاتل فضایی که در سال ۱۹۸۶ منفجر شد را به خاطر دارید؟‌ می‌دانید چرا این اتفاق افتاد؟ یک رینگ O از کار افتاد‌‌، زیرا برای مقابله با سرما طراحی نشده بود‌‌، علی رغم اینکه باهوش ترین افراد روی کره زمین به رهبری افراد باهوش‌تر از خود شبانه روز تلاش‌ می‌کنند تا یک نقشه کامل را اجرا کنند بازهم شکست خورد.

یک صنعت ۱۶ میلیارد دلاری در معرض دید نهفته است. این زیر پایتان است‌‌، در هر ساختمانی که وارد آن‌ می‌شوید‌‌، در هر جاده ای که از آن عبور‌ می‌کنید‌‌، در هلی کوپترها و هواپیماهایی که بالای سر شما پرواز‌ می‌کنند‌‌، در هر خط گاز و آب روی کره زمین است.

برند‌‌های موفقی مانند دیزنی‌‌، جنرال الکتریک‌‌، بوئینگ‌‌، نیکون‌‌، فورد‌‌، تسلا و … را در نظر بگیرید. وجه اشتراک همه آنها در چیست؟ این اشتراک چیزیست به نام آزمایش غیر مخرب. مواردی از جمله فضا‌‌، انرژی‌‌، ساختمان‌‌، پل‌‌، جاده و اتومبیل – که بدون آنها در یک محیط فوق العاده ناامن زندگی خواهیم کرد تقریبا برای همه صنایع یک عنصر مهم شمرده می‌شود.

یکپارچگی زیرساخت‌‌های شما مهم است … منظور از زیرساخت تنها ساختمان‌ها و معابر نیست.

 

مطالب مرتبط با اصول رهبری

تئوری‌های رهبری و مدل پیاده سازی آنها

مدل رهبری سه بعدی ردین چیست و چگونه کار می‌کند؟

از چه راه‌هایی با مدیریت کیفیت می‌توان بر یک سازمان تأثیر گذاشت؟

 

پیشرو بودن در مواقع استرس زا

اگر در یک سازمان سطح C حضور دارید و از توانایی رهبران و تیم‌‌ها که خلاقیت خود را بروز دهند، فرصت‌‌ها را بیابند و آنها را در اوقات خوب و بد بدست آورند ناامید شده اید‌‌، در این مقاله چندین اصل اصلی رهبری را برایتان بیان کرده‌ایم.

 

هدایت تیم‌‌هایی که وظایف روزمره خود را انجام‌ می‌دهند

این امر به معنای این است که یک تیم را برای اجرای وظایف روزمره خود در یک محیط فوق العاده خطرناک و پر استرس هدایت کنیم‌‌، جایی که “پیروزی” به معنای “همه اعضای امروز به گروه آمدند” می‌باشند.

 

طبق مصاحبه‌ای که اخیرا با رایان مک مولان انجام شده‌‌، شرکت او در آلاسکا‌‌، Execute The Impossible‌‌، یک سیستم منحصر به فرد برای شناسایی فرصت‌‌های پنهان تولید جریان نقدی است. و سپس در حال توسعه تیم‌‌ها برای ابداع راه حل‌‌های جدید برای دستیابی به این فرصت‌‌ها می‌باشد. البته مهم نیست که هر چقدر شرایط عملیاتی شدید باشد.

 

آزمایش غیر مخرب

مک مولان در زمینه آزمایش غیرمخرب (NDT) با تمرکز بر نفت و گاز در خطوط لوله آلاسکا متخصص است. او از پایین کار خود را بالا برد و اکنون با مدیران سطح C کار‌ می‌کند تا تیم‌‌هایی را بسازد که برای مدیران خود “سوار یا مرگ” شوند و در هر شرایطی بتوانند آنها را اعدام کنند.

پس چرا مک مولان تصمیم گرفت کارهای میدانی را که انجام‌ می‌داد رها کند و این کار را شروع کند؟ او را برای مدیران C-Suite راه بی پایانی را‌ تصور می‌کرد تا با تیم‌‌های زمینی همسو شوند و از فرصت‌‌های عمده صنعایعی که کمتر دیده شده‌اند استفاده کنند.

این مسئله به معنای داشتن یک رویکرد تجویزی برای جمع آوری تیم‌‌های اعتصابی است تا از این فرصت‌‌ها استفاده کنند. دهه و نیم تجربه مک مولان سیستم‌‌ها و فرایندهای او را آگاه‌ می‌کند. اساساً‌‌، او بیرون‌ می‌رود و تیم‌‌هایی را جمع‌ می‌کند که‌ می‌توانند به شرکت‌‌ها کمک کنند پول مورد نیاز خود را بدست آورند. تیم‌‌هایی که با مک مولان آموزش دیده اند‌ می‌توانند  در اتاق هیئت مدیره نوآوری داشته و موارد غیرممکن را به انجام برسانند.

 

چه چیزهایی از شما یک رهبر بزرگ می‌سازد؟ دو اصل اساسی رهبری

اولین اصل رهبری

به عنوان رهبری شایسته هرگز کاری را که خودتان حاضر به انجامش نیستید را از کسی نخواهید. اعضای تیمتان باید بدانند مسیری که برایشان در نظر گرفتید دقیقا به همان هدف اصلی خودشان و تیم ختم می‌شود. آنها باید از شما پیروی کنند و شما درخواستتان را با احترام گذاشتن به آنها با ایمان‌‌، شجاعت و اشتیاق انجام‌ می‌دهید.

دومین اصل رهبری‌‌

الهام بخشیدن به دیگران برای بهتر بودن و دیدن بیشترین سطح توانایی آنها است که شاید حتی در خود‌ نمی‌بینند. این همان چیزی است که سالها مربیان بزرگ رشته‌های ورزشی از شاگرد خود انتظار دارند و از آنها اعجوبه‌ای می‌سازند که شاید خودشان نباشند. این ایده به مک مولان القا شد.

امروز‌‌، مک مولان‌‌، با همکاری تیم‌‌های خود‌‌، فردگرایان ناهموار را به رهبرانی تبدیل‌ می‌کند که خود تیم‌‌ها را هدایت خواهند کرد. بسیاری از رهبران دیدگاه جامع و شغلی کارمندان خود را مانند روشی که مک مولان تلقی‌ می‌کند‌‌، ندارند و این تفاوت چشمگیر است.

 

سخن پایانی در مورد اصول اساسی رهبری

این مصاحبه با مک مولان اهمیت توجه به مبانی رهبری را در مواقع هرج و مرج‌‌، عدم اطمینان یا در صورتیکه انتظارات برآورده نشده باشد یادآوری کرد. مهارت‌‌های “نرم” مانند صداقت‌‌، هوش هیجانی‌‌، و تمایل به سرمایه گذاری در کنار تیم شما برخی از مهمترین اصول برای نشان دادن مدیران سطح C هستند – به ویژه در صنایع خطرناک که دقت در آنها بسیار مهم است.

منبع: entrepreneur

مژگان متاعی

درباره مژگان متاعی

دانشجوی رشته شیمی کاربردی، علاقمند به ورزش و کار با سیستم و اینترنت.

نمایش مقالات این نویسنده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه