طراحی گرافیک، طراحی سایت و خدمات چاپ
تیم توسعه

چگونه می‌توان در یک تیم توسعه انگیزه ایجاد کرد

  • دسته بندی : مدیریت
  • تاریخ انتشار : 3سپتامبر 2020

هر تیم توسعه یک پروژه خاص مانند طراحی یک برنامه نرم افزاری را کنترل می‌کند. سازماندهی و ایجاد انگیزه در تیم به عهده مدیر پروژه است که باید تیم را تحت فشار قرار دهد بدون اینکه کیفیت را از بین ببرد. بسته به نوع و دامنه پروژه‌، بسیاری از موانع می‌توانند اهداف یک پروژه را به خطر بیندازند. به عنوان مثال دلسرد شدن در مواجهه با مشکلات پیش بینی نشده ممکن است انگیزه تیم را از دست بدهد. اما اگر یک مدیر پروژه بتواند تیم را با استفاده از تکنیک‌های موثر انگیزشی جمع کند‌، تیم با وجود چالش‌ها پیشرفت خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط

چگونه‌ می‌توانید به کارمندان با نگرش منفی خود انگیزه دهید؟

ایده‌هایی برای تیم سازی هر چه بهتر کارمندان

انگیزه در رفتار سازمانی و عوامل تاثیرگذار بر روی آن

 

برای اعضای تیم توسعه جدول زمانی درست کنید

یک جدول زمانی مناسب برای پروژه ایجاد کنید و پاداشهایی را برای معیارهای جلسه ارائه دهید. به عنوان مثال‌، یک مدیر پروژه برای یک تیم توسعه دهنده نرم افزار ممکن است کار را به سه مرحله تقسیم کند: طراحی‌، کدگذاری و آزمایش. اگر اعضای تیم برای تکمیل هر مرحله در مهلت تعیین شده خود پاداش مالی دریافت کنند‌، احساس انگیزه می‌کنند که بیشتر کار کنند.

 

توجه به اعضای تیم توسعه

مراقب نگرانی‌های اعضای تیم باشید. شما احتمالاً چشم انداز روشنی برای چگونگی ادامه پروژه دارید‌، اما ممکن است آنها بینش مهمی داشته باشند که شما از آن بی بهره اید. اگر نظرات تیم را نادیده بگیرید‌، با مشخص شدن قطع ارتباط شما از تجارب زمینی‌، اعضا انگیزه خود را از دست می‌دهند. اما اگر بازخورد را گوش دهید و در آن بگنجانید‌، اعضای تیم احساس می‌کنند که در نتیجه نهایی پروژه سرمایه گذاری شده اند. در حقیقت‌، فقط علاقه به نظرات آنها ممکن است برای ایجاد انگیزه در کارگران کافی باشد.

 

درک اعضا

وقتی علائم خستگی را مشاهده کردید همدل باشید. در حالی که تهدید و ارعاب ممکن است تیم را به صورت لحظه ای تحریک کند‌، کارکنان خسته و فرسوده بیشتر از فرصت برای شارژ مجدد و تجدید گروه بهره مند می‌شوند. هدف شما این است که کارمندان خود را در شرایط مطلوب نگه دارید تا آنها بتوانند بهترین کار خود را تولید کنند. در غیر این صورت‌، ممکن است اعضای جداگانه برای برآوردن انتظارات غیرمعقول شما شروع به قطع گوشه و کنار کنند.

 

دلسرد نشوید

با پرداختن سریع به نگرش‌های شکست گرا انگیزه خود را حفظ کنید. به عنوان مثال‌، پروژه شما ممکن است به موانع موجود منجر شود که تیم را دلسرد کند. با برجسته سازی پیشرفت قابل توجهی که قبلاً حاصل شده و تشویق تیم خود برای مشاهده مشکلات به عنوان موقتی و قابل حل‌، فضای مثبتی را حفظ کنید.

 

آنها را بشناسید

همه نقاط قوت و ضعف دارند. شما باید وقت خود را صرف شناخت فردی اعضای تیم توسعه کنید و درک درستی از آنچه می توانند و نمی توانند انجام دهند.

به آنها اجازه دهید با توجه به نقاط قوت خود عمل کنند، وظایفی را به آنها اختصاص دهید که بتوانند در آن برتری داشته باشند و شما نه تنها وظیفه خود را سریعتر و بهتر انجام خواهید داد، بلکه یک تیم توسعه با انگیزه نیز خواهید داشت. همچنین آنها خواهند دید که شما آنها را درک می‌کنید و نسبت به آنچه که ارائه می‌دهند مورد توجه قرار می گیرند.

 

اینها برخی از روشهایی است که می‌توانند به شما در ایجاد انگیزه در تیم توسعه کمک کند. به آنها پایبند باشید و رشد بهره وری خود را ببینید!

منبع: smallbusiness

مژگان متاعی

درباره مژگان متاعی

دانشجوی رشته شیمی کاربردی، علاقمند به ورزش و کار با سیستم و اینترنت.

نمایش مقالات این نویسنده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه