طراحی گرافیک، طراحی سایت و خدمات چاپ
9 نکته راجع به محتوای وبسایت: چرا میگوییم محتوا پادشاه است؟

۹ نکته راجع به محتوای وبسایت: چرا میگوییم محتوا پادشاه است؟

محتوای وبسایت اساساً شامل مواردی است که در صفحات وب خود مشاهده‌ می‌کنید: متن‌، گرافیک و حتی پیوند به سایر وب سایت ها. شما نباید از گرافیک بیش از حد استفاده کنید زیرا موتور جستجوگر نمی‌پسندد به علاوه گرافیک سنگین به طور معمول کاربران را بارگیری‌ می‌کند‌، خصوصاً از طریق شبکه کند.

 

هزاران مقاله‌، کتاب و انجمن در دسترس است که چگونه برای موتور جستجوی وب سایت خود را دوستانه جلوه دهید، اما در نهایت‌، یک قانون بالاتر از بقیه است: محتوای بی نظیر‌، با کیفیت بالا و بدون نسخه حرف اول و آخر را می‌زند.

 

کیفیت محتوای وبسایت شما برترین برگ برنده‌ای است‌ که می‌توانید داشته باشید، هرچه رتبه بالاتری کسب کنید‌، بازدید بیشتری کسب‌ می‌کنید و محبوبیت وب سایت شما بیشتر است. موتورهای جستجو سایت‌های با کیفیت خوب را در فهرست و نتایج جستجو ترجیح‌ می‌دهند.

 

محتوای مرتبط‌، تازه و به موقع در جذب بازدید کننده به وب سایت شما بسیار مهم است. این به شما کمک‌ می‌کند تا از موتورهای جستجو ترافیک بگیرید و وفاداری مخاطبان را ایجاد کنید.

 

مطالب مرتبط با محتوای وبسایت

نحوه ارزیابی سیستم مدیریت محتوا وب

چرا بازاریابی محتوا برای سئو مهم است؟

طراحی وب مبتنی بر محتوا چگونه منجر به SEO بهتر‌ می‌شود؟

 

محتوای وبسایت منحصر به فرد‌، با کیفیت بالا

وقتی افراد برای کسب اطلاعات از یک وب سایت بازدید‌ می‌کنند‌، می‌خواهند اطلاعات منحصر به فرد شما را در مورد یک موضوع جمع آوری کنند.. چگونه مطلب یا مطالب شما بی نظیر است؟ آیا به وضوح منحصر به فرد است‌، و یافتن و فهم آن آسان است؟ بازدیدکنندگان محتوای بی نظیر و با کیفیت سایت را‌ می‌خواهند. این فقط راجع به محتوای صفحه اصلی شما نیست‌، بلکه تمام صفحات پیوندی نیز باید دارای محتوای مفید و قابل فهم باشند.

 

امروزه موتورهای جستجو بسیار هوشمند شده اند و آنها قادر به درک دستور زبان کامل و عبارت کامل هستند. از این رو هنگام رتبه بندی یک صفحه در برابر دیگری‌، محتوای موجود در یک صفحه مهم است.

 

موتورهای جستجو به سایت‌های دارای محتوای تکراری‌، سندیکایی یا آزاد پرچم‌های قرمز‌ می‌دهند.

 

نوشتن محتوا SEO (کپی نوشتن)

۱- SEO Content Writing (به عنوان SEO Copy نوشتن نیز نامیده‌ می‌شود)‌، شامل فرایند ادغام کلمات کلیدی و عبارات آموزنده است که محتوای واقعی وب سایت شما را تشکیل‌ می‌دهند.

 

۲- هنگام نوشتن محتوای صفحه وب خود‌، نکات زیر ممکن است به شما در حفظ بهتر از دیگران کمک کند.

 

۳- محتوای وبسایت شما باید برای مخاطبان هدف خود واضح و مشخص باشد.

 

۴- تراکم کلمات کلیدی طبق دستورالعمل‌های موتور جستجو کاملاً رعایت‌ می‌شود.

 

۵- عناوین باید همیشه چشم نواز باشد‌، بازدیدکنندگان شما را مجبور به خواندن مطالب‌ می‌کند و‌ می‌خواهد از آنچه در وب سایت خود ارائه‌ می‌دهید بدانید.

 

۶- از زبان گیج کننده‌، مبهم و پیچیده استفاده نکنید. از جملات کوتاهاستفاده کنید تا محتوای شما قابل فهمتر باشد.

 

۷- صفحات وب خود را کوتاه نگه دارید.

 

۸- سازماندهی و توزیع مناسب محتوا در صفحات وب.

 

۹- محتوای صفحه وب خود را به پاراگرافهای کوتاه نیز تقسیم کنید.

 

سایر مزایای داشتن محتوای وبسایت عالی

  • این فقط SEO نیست که باید به آن فکر کنید. عوامل زیادی در محبوبیت سایت شما نقش دارند.
  • اگر سایت شما واقعاً چیز منحصر به فردی دارد‌، مردم دوست دارند آن را به دوستانشان پیشنهاد دهند.
  • سایر مدیران وب دوست دارند پیوندی از سایت شما در سایتهای خود ایجاد کنند.
  • بازدید کنندگان سایت شما شروع به اعتماد به سایت شما‌ می‌کنند و آنها منتظر به روزرسانی محتوای بعدی هستند و بارها و بارها‌ می‌آیند.
  • اگرچه شما توسط موتور جستجو لیست شده اید‌، اما یک surfer net فقط روی آن صفحه کلیک‌ می‌کند که قطعه محتوای آن بی نظیر و جالب تر است.

 

نتیجه

ایجاد‌، ویرایش و تبلیغ محتوای منحصر به فرد با کیفیت بالا دشوار و وقت گیر است. اما در پایان‌، قانون طلایی SEO این است که Content سلطان است. این به دلیل موتور جستجو نیست‌، بلکه برای بازدید کنندگان سایت شما است. صفحه ای که توسط افراد خوانده‌ می‌شود بهتر از صفحه ای است که توسط ربات‌ها خوانده‌ می‌شود.

بنابراین‌، محتوای وبسایت خود را پس از یک پروسه با جدیت فکر کردن بنویسید. عنوان‌، کلمات کلیدی‌، متن پیوند‌، متاتگ‌های خود را به روز‌، منحصر به فرد و جالب نگه دارید.

 

منبع: tutorialspoint

 

مژگان متاعی

درباره مژگان متاعی

دانشجوی رشته شیمی کاربردی، علاقمند به ورزش و کار با سیستم و اینترنت.

نمایش مقالات این نویسنده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه